21 Eylül 2021 Salı

Türkiye’de tel sektörünün ilk Ar-Ge merkezini kuran Güney Çelik, yenilikçi ürünleriyle pazar payını artırıyor.

Türkiye’de tel sektörünün ilk Ar-Ge merkezini kuran Güney Çelik, yenilikçi ürünleriyle pazar payını artırıyor.

Türkiye’de tel sektörünün ilk Ar-Ge merkezini kuran Güney Çelik, yenilikçi ürünleriyle pazar payını artırıyor. Ar-Ge Merkezi’nde geliştirilen kaplama ile galvanizli tellerin korozyon dayanımı 3 kat artırıldı. Arzincal markasıyla tescil edilen ürün pazarda yoğun ilgi gördü. Kablo sektörüne yönelik Zırh Teli (R Teli) üretimini artıran Güney Çelik, kalite sürekliliği, hızlı teslimat ve rekabetçi fiyat avantajıyla kısa bir sürede hem ulusal hem de uluslararası pazarda kablo sektörü tedarikçiliğinde kendisine önemli bir yer edindi. İnşaat, tel, kablo, enerji ve ulaşım sektörüne yönelik üretim yapan Güney Çelik, ürün çeşitliliğini Ar-Ge Merkezi’nde geliştirdiği yenilikçi ürünlerle artırıyor. Adana OSB’de galvanizli tel, Arzincal tel, PC Strand (ön germeli beton demeti), PC Wire (ön germeli beton teli) ve Civida markalı çivi üretimini sürdüren Güney Çelik, pazar payını günden güne artırıyor. Tel sektöründe üstün hizmet anlayışıyla müşteri memnuniyetini zirvede tuttuklarını belirten Güney Çelik AŞ Genel Müdürü Hamza Menemencioğlu, “Güney Çelik, 1992’den beri sürekli gelişim ilkesine bağlılığı, yeni üre- tim teknolojilerine ve yatırımlara özen göstermesi sebebiyle üreticiler nezdinde güvenilir tedarikçi olarak bilinmektedir.” dedi. 


‘Dünyaya kalite ve güven ihraç ediyoruz’

Türkiye’den dünyaya kalite ve güven ihraç ettiklerini vurgulayan Menemencioğlu, “İnşaat, tel, kablo, enerji ve ulaşım sektörlerinde hizmet veren şirketimiz, tel sektörünün taleplerini karşılama anlamında yetkinliğimizi ulusal ve uluslararası kalite sertifikaları ile taçlandırmaktadır.” diye konuştu.


‘Kablo sektörünün aranan tedarikçisiyiz’ 

Güney Çelik’in tecrübeli teknik satış ekibinin müşteriyi doğru anlayıp çözüm odaklı yaklaşımlarla sonuca ulaşmada önemli rol üstlendiğini vurgulayan Menemencioğlu, “Zırh Teli konusunda uzun zamandır devam eden çalışmalarımız neticesinde kablo sektörünün ihtiyaçlarını doğru analiz ederek müşterinin istediği ürünü sağlayabiliyoruz. Gerek üretim hatlarımızın yetkinliği gerekse üretim ve satış ekibimizin teknik kabiliyeti ile kablo sektörü- nün aranan ve tercih edilen tedarikçisi olma yolunda ilerliyoruz.” dedi. Kapasitelerinin bir kısmını Zırh Teli üretimine ayırdıklarını belirten Menemencioğlu, TS EN 10257  Standardına ve müşteri özel/teknik şartnamesine uygun üretim yapabildiklerini ifade  etti.


‘Arzincal’in daha iyisini yapmaya çalışıyoruz’ 

Güney Çelik’in inovasyon odaklı çalışmalarına da değinen Menemencioğlu, “TSE, ISO ve Avrupa standartlarında hizmet sunmayı birinci hedef olarak belirleyen şirketimizin oluşturduğu Ar-Ge Merkezinde ve TÜRKAK onaylı Akreditasyon Laboratuvarında inovasyon odaklı çalışıyoruz. Bu merkezlerimizde küresel bazda kazanımlarımızı inovasyona dönüştürüp, yeni üretim teknolojileri geliştirerek, sektörün yönünü nitelikli ürünlere kaydırıyoruz. İnovasyonun marka tesciline dönüşmüş ürünü Arzincal’in daha iyisini yapmaya çalışıyoruz.” diye konuştu.