24 Mayıs 2024 Cuma

Rosendal Nextrom’un Yeni Binası


Rosendahl Nextrom'da çok şey oluyor. Şirket istikrarlı bir şekilde büyüyor ve şimdi Pischelsdorf, Avusturya'daki yeni ek binası da bitti. Yeni oluşturulan bu alan sayesinde artık siparişleri daha hızlı ve verimli bir şekilde karşılamak mümkün olacak. Ayrıca, üretim süreçleri de otomatikleştirilmiş ve böylece geliştirilmiştir.


İki katlı binada yaklaşık 3.000 m² alan, mekanik montaj, çelik konstrüksiyon ve depo departmanları için kullanıma sunulmuştur. Bu binada ayrıca 16 metrelik depolama yüksekliği olan bir bodrum katı da inşa edildi.

 

Planlama aşamasında, iş süreçlerinin daha da verimli hale getirilebilmesi ve günlük iş akışlarının kolaylaştırılmasına büyük özen gösterildi. Örneğin, otomatik paralel dikey depolama sistemleri kuruldu.


Toplamda yaklaşık 2.500 m² beton ve 420 ton çelik kullanıldı. Bu yeni binaya toplam uzunluğu 3.000 metre olan boru tesisatı, cephe ve çatıya 8.000 m² panel ve trapez levha döşendi.


Sonuç olarak, çok amaçlı bir binamız artık mevcut. Altyapı ile ilgili önemli tesisler binayı geleceğe dönük ve esnek hale getirmek için düşünülmüş olsa da, orta vadede esnek kullanımın temeli için de gerekli şartlar da sağlanmış oldu. Elbette ileride binanın ekonomik olarak kullanılabilmesi için iyi bir yapı fiziği de önemlidir.