21 Eylül 2021 Salı

Sektörün yeni markası Hayo Enerji, elektrolitik bakır ve mamulleri üretiminde kuralları yeniden belirliyor Cem Sayar Hayo Enerji Satış Müdürü

Sektörün yeni markası Hayo Enerji, elektrolitik bakır ve mamulleri   üretiminde kuralları yeniden belirliyor  Cem Sayar  Hayo Enerji Satış Müdürü

Hayo Enerji Ar-Ge Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, 2021 yılı itibari ile üretime başlayan yeni bir firma.  Hayo Enerji’nin ürün gamı hangi ürünlerden oluşacak, bu ürünler nerelere satılacak? Tüm bu konuları Hayo Enerji Satış Müdürü Cem Sayar ile konuştuk.Öncelikle Hayo Enerji’yi kısaca tanıtabilir misiniz?

Hayo Enerji olarak üretim faaliyetimiz 2021 yılı başı itibari ile başlamış bulunmaktadır. Faaliyet konumuz elektrolitik bakır ve mamullerinin üretimidir. Ürünlerimiz elektroteknik, elektronik, motor, haberleşme, elektrik üretim ve dağıtım, güneş enerjisi, ev cihazları, ölçü aletleri, savunma, otomotiv, inşaat ve sıhhi tesisat sanayilerinin hammaddesi olarak kullanılmaktadır.

Hedefimiz, Hayo Enerji’nin sektörde yer edinen marklar arasında olmasıdır. Ayrıca yurt içi ve yurt dışı pazar payımızı arttırmak 2021 yılı hedeflerimiz arasında yer almaktadır.

Sektörde kalıcı bir marka olmak için aşağıdaki önemli noktalara önem vermemiz gerektiğinin bilincindeyiz.

• Ürün kalitesi

•Hizmet kalitesi 

•Zamanında teslimat

•Güvenilirlik

Yukarda sayılan bileşenler temelinde oluşturduğumuz yapı ile hedeflerimize ulaşmak istemekteyiz.Ürünleriniz nerelere ulaşacak? Yurt içi ve ihracatta nasıl bir oran hedefliyorsunuz?

İhracat, bir firmanın ve bir ülkenin rekabet gücünü artırmaktadır. Firma, yeni teknolojilere, metotlara ve yöntemlere uyarak yarar sağlarken, ülke de ticaret dengesinin iyileşmesinden fayda sağlayacaktır. Uluslararası pazarlarda yaşanan yoğun rekabet, ihracatçıları, ürünlerini pazarın ihtiyaçlarına göre uyarlamak için teşvik eder, böylece teknolojik olarak gelişme sağlanır. Bundan dolayı üretim kapasitemizi yüzde 50 yurt içi ve yüzde 50 yurt dışı satış olarak hedeflemekteyiz. Bu sene Hayo Enerji olarak hedeflerimizi gerçekleştirip 2022 senesinde kapasitemizi ve ürün çeşitliliğimiz arttırmayı planlamaktayız.Hayo Enerji’nin önümüzdeki döneme yönelik vizyonu nedir? Farkınız ne olacak?

Katma değeri yüksek ürünler genellikle ağır sanayi, yüksek teknoloji ve gelişmiş pazarlama teknikleri sayesinde dünya pazarına sunulabilir. Burada katma değeri yüksek ürünler sadece bir malı üretmek açısından değil, geliştirilip üzerine eklemeler (inovasyon) hatta tasarımlar yapmak suretiyle de olabilir. Bu doğrultuda katma değeri yüksek ürünler üretmek için yatırımlar yapmayı planlamaktayız. Bu yatırımların en başında düşündüğümüz gümüş kaplı bakır tel ve süper ince bakır tel üretimi geliyor. Ar-Ge departmanımız bahse konu bu iki yatırım için çalışmalarına başlamış bulunmaktadır.