22 Eylül 2021 Çarşamba

ALVES KABLO

ALVES KABLO

Sektörün genç ve iddialı oyuncusu Alves Kablo, yaptığı yeni yatırımlarla büyümeye devam ediyor

Geniş stok yelpazesi, hızlı teslimat ve rekabetçi fiyat avantajıyla kısa bir sürede hem yerel pazarda hem de küresel kablo pazarında kendisine önemli bir yer edinen Alves Kablo, sektörde emin adımlarla yoluna devam ediyor. 2018 yılında Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 firması arasında 6. sıraya yerleşen firma, belirlediği hedefler ışığında hiç durmadan yürüyor. Kuruldukları günden itibaren “Gelişmeyen Kaybeder” sloganı ile hareket ettiklerini dile getiren Alves Kablo Kurucu Ortağı Deniz Karamercan, “Sektörün genç ve dinamik oyuncularındanız. Pek çok zorlukları aşarak bugüne kadar geldik. Hiçbir zaman üretmekten vazgeçmedik. Çarklarımız hep döndü. Hedefimiz, kaliteli üretim ve yüksek müşteri memnuniyeti ile istikrarlı bir şekilde büyümeye devam etmektir.” dedi. 


Yüksek kalite ve deneyim

2014 yılında Ankara’da kurulan ve genç bir kablo firması olduklarını anlatan Karamercan, teknoloji ve makinaya yaptıkları yatırımlarla milli ve yerli firma olarak kısa sürede Türkiye pazarında önemli bir yer edinmenin gururunu yaşadıklarını kaydetti.  

Ürettikleri kablolarda toplam kalite yönetim sistemini en doğru şekilde uyguladıklarını vurgulayan Karamercan, tüm hammaddeleri kendi fabrikalarında 150 kişilik deneyimli ekibi ile yüksek kaliteyle ürettiklerini anlattı. Standartlara uygun bir şekilde kurulmuş üretim tesislerinde, 8 mm Elektrolitik Bakır Tel üretiminden başlayarak,tüm üretim proseslerini en son teknolojiye sahip makinaları ve modern kalite kontrol laboratuvarı ile uyguladıklarını belirtti.


“Bitmeyen bir enerjimiz ve cesaretimiz var” 

Ankara’da bir ilki gerçekleştirerek ilk kablo fabrikası kurma hayaliyle yola çıktıklarını ve bunu başardıklarını kaydeden Karamercan, Ankara’da kurulan bu fabrikanın Cumhuriyet tarihinde bir ilk olduğunu belirtti. 10 milyon Euro yatırımla hayata geçirdikleri fabrika ile hedeflerini de büyüttüklerini dile getiren Karamercan, ilk hedeflerinin Türkiye kablo sektöründe ilk 5 kablo üreticisi arasına girerek hem iç piyasa hem de ihracatta başarılı işlere imza atmak olduğunu belirtti

Alves Kablo hali hazırda Ankara üretim tesislerinde bulunan bakır tel çekme makinaları ile aylık 750 ton 8 mm elektrolitik bakır telden 0,40 mm bakır tele kadar inceltme, alüminyum tel çekme makinaları ile aylık 300 ton 9,5 mm elektrolitik alüminyum telden 0,60 mm alüminyum tele kadar inceltme, PVC granül makinalarında aylık 800 ton PVC granül üretebilme kapasitesine sahip olup, Pvc, Xlpe, HFFR, Fe 180 izoleli ve dış kılıflı kablolar ile çelik zırhlı kabloları dünya standartlarında üretebilmektedir.

TSE-TSEK-HAR-İSO 9001-İSO 14001-İSO 45001 belgelerine sahip olan Alves Kablo, çok kısa bir süre içerisinde CPR-VDE-SII-KEMA-ROHS-GHOST-BASEC ve diğer uluslararası kalite belgelerini almak için çalışmalarına başlamış bulunmaktadır.