24 Mayıs 2024 Cuma

prysmian

prysmian

Türk Prysmian Kablo’nun online kablo eğitimleri artık İngilizce

Kablo sektörünün öncü firması Türk Prysmian Kablo’nun sektörde bir ilk olan online kablo eğitimleri tüm hızıyla sürüyor. Tüm iş süreçlerinde dijitalleşmeye odaklanan şirketin ücretsiz olarak verilen online kablo eğitimlerine artık İngilizce olarak da ulaşılabilecek.

Enerji ve telekomünikasyon kabloları sektörünün dünya lideri Prysmian Group’un Türkiye operasyonu Türk Prysmian Kablo, sektör profesyonellerine yönelik hayata geçirdiği online eğitim uygulamalarına bir yenisini ekledi. Şirketin 2015 yılında başlayan online kablo eğitimlerinin İngilizce versiyonu geçtiğimiz günlerde hayata geçti.

Türkiye’de ve dünyada bir ilk
Türk Prysmian Kablo’nun web sitesinden ulaşılabilecek olan eğitim, ilk etapta 9 modülden oluşacak. Ücretsiz ve online olarak gerçekleştirilecek eğitimi tamamlayan katılımcılara, sertifika verilecek. Sadece Türkiye’de değil dünyada da bir ilk olma özelliği taşıyan program, sektördeki mesleki gelişimin artmasına önemli bir katkı sağlayacak.
2015 yılında başlayan online eğitimin Türkçe versiyonundan ise şu ana kadar yaklaşık 3000’in üzerinde kişi faydalandı. Programdan, öğrencilerin ve akademisyenlerin yanı sıra elektrik alanında çalışan mühendis ve teknisyenler gibi pek çok sektör profesyoneli ücretsiz olarak yararlanmaya devam ediyor.

“Sektörün mesleki gelişimine katkı sağlamayı misyon edindik”
Online kablo eğitimi ile sektördeki kalite ve mesleki bilgi standardının yükseltilmesini bir misyon olarak üstlendiklerini belirten Türk Prysmian Kablo CEO’su Ülkü Özcan, şunları söyledi: “Teknolojinin, yoğun biçimde hayatımızın her alanında olduğu bu günlerde, pazar lideri olarak sektör profesyonellerinin mesleki eğitimine ve sektörümüzün gelişimine katkıda bulunmak bizim için çok değerli. 2015’ten bu yana süren ücretsiz online eğitimlerimiz, Türk Prysmian Kablo’nun dijital şirket olma hedefi açısından da önem taşıyor. Eğitimimize gösterilen ilgi ve talep, projemizi daha da geliştirmemiz adına bizim için ciddi bir motivasyon oldu. Bu yoğun talep karşısında hem eğitim içeriklerini zenginleştirmek hem de İngilizce versiyonunu hayata geçirmek üzere kapsamlı bir çalışma başlattık. İngilizce online kablo eğitimlerin de büyük ilgi göreceğine inanıyorum.”