9 Aralık 2022 Cuma

Turko Robot ve Makine AŞ, katma değeri yüksek, yenilikçi ve güvenilir ürün ve çözümleri ile adından söz ettiriyor

Turko Robot ve Makine AŞ, katma değeri yüksek, yenilikçi ve güvenilir ürün ve çözümleri ile adından söz ettiriyor

Isıtma-soğutma, otomotiv ve beyaz eşya sektörünün önde gelen firmalarının tedarikçisi olan Turko Robot ve Makine AŞ, uluslararası standartlardaki ürünleri ile dikkat çekiyor.  Firmanın Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Hakan Beceren ile ürünleri ve firmaları hakkında konuştuk.


Firmanızın kuruluşu ve üretim tesisiniz hakkında bilgi verir misiniz?

Turko Robot ve Makine AŞ olarak, ana sanayilerimize daha hızlı ve çözüm odaklı hizmet verebilmek adına 2018 yılında Hendek- Sakarya’da üretim hayatına başladık.

Merkezi konum, tecrübe ve üretim sahamız itibariyle birden fazla sektöre hizmet verebilmekteyiz.  08.01.2019 tarihinde ISO 9001:2015 ve ISO 14001:2015 sertifikalarımızı aldık. 2020 yılında dışa bağımlılığımızı azaltmak amacıyla bünyemize “Kablo Çekme Üretim Hattını” da dahil ettik.

Müşterilerimize katma değeri yüksek, yenilikçi ve güvenilir ürün ve çözümler sunmak, profesyonel ve dinamik kadromuz ile sektörde marka olmak, %100 müşteri memnuniyeti, sıfır hata, teknolojik gelişimin takipçisi olarak endüstri 4.0 uygulayan, adının geçtiği her yerde teknolojik, yenilikçi, rekabetçi, hızlı ve kaliteli olarak anımsanarak hizmet verdiği her alanda güveni ön planda tutan bir firma statüsünde çalışma hayatını devam ettirmek Turko Robot ve Makine’nin hedefidir.


Ürün çeşitleriniz nelerdir?

Otomotiv ve beyaz eşya sektörü için güç ve sinyalizasyon ağları (kablo donanımları)

beyaz eşya (televizyon, kahve makineleri, buzdolabı, çamaşır makinesi, kurutma makinesi, bulaşık makinesi, fırın vb.) kablo grupları üretimi; ısıtma sistemleri & soğutma sistemleri (kombi, klima, termosifon vb.) kablo grupları üretimi ve otomotiv sektörü için sensör lambaları, stop lambaları, sinyal lambaları, emniyet kemerleri kablo grupları imalatı yapıyoruz.


Neden tercih ediliyorsunuz? Kalite standartlarınız nelerdir?

• Sosyolojik ve teknolojik olarak çağımızın gereksinimlerini yakından takip eden, tüm bu gereksinimleri, firmamızın daha güçlü, daha rekabetçi bir yapıya sahip olması için uygun stratejiler belirleyerek hayata geçirmeyi hedefleyen bir üst yönetim yapısına sahip olmamız,

• Konusunda uzman, deneyimli ve eğitimli personel yapımız,

• Müşterilerimize karşı sergilediğimiz katılımcı, çözüm geliştiren ve yenilikçi anlayış tarzımız,

• Hızlı, etkin ve kalıcı çözümler sunan dinamik yapımız,

• Günü her saati, müşterilerimize bir telefon kadar yakın oluşumuz,

• Günün en son teknolojik imkanlarını kullanarak oluşturduğumuz ve sürekli gelişime açık üretim ve makine parkurumuz tercih nedenlerimiz arasında yer alıyor.

Ayrıca firmamız, ISO 9001: 2015 Kalite Yönetim Sistem Belgesi ve ISO 14001: 2015 Çevre Yönetim Sistemi Belgesi sahibidir.


Ürünleriniz nerelere ulaşıyor? İhracatınız var mı?

Isıtma-soğutma, otomotiv ve beyaz eşya sektörünün önde gelen firmaları ile çalışmaktayız. Doğrudan ihracat yapmamakla birlikte çalıştığımız firmalar ürünlerimizi yurtdışına sevk etmektedir. 


Pandemi sürecini firmanız açısından değerlendirir misiniz?

Pandemi süreci ülkemizde ilk ortaya çıktığında nasıl bir hastalık olduğunu araştırarak, tanımaya çalıştık. Süreci hafif atlatabilmek adına gerekli tedbirlerimizi alarak karşılaşabileceğimiz durumlara istinaden risk analizi oluşturduk. Alınan tedbirler neticesinde Güvenli, Hijyenik Üretim COVID-19 Belgesini firmamıza kazandırdık. Ayrıca pandemi sürecini tedbirlerimize bağlı olumlu ilerlettiğimizden kaynaklı bünyemize sektörün öncü gelen firmalarını da kazandırdık. 


2021 yılı hedef ve öngörünüzü paylaşır mısınız?

İlk olarak hedefimiz mevcudiyeti koruyarak, ana sanayilerimize pandemi sürecinin olumsuzluklarını yansıtmadan üretimimizi devam ettirmektir. 

Firmamızı yerli ve uluslararası alanda riski az, güveni yüksek, kazancı tatminkar bir cazibe merkezi haline getirmeyi hedefleyerek yatırım politikamızı ilave reformlarla daha da iyileştirmek amacıyla makine parkurumuzu genişleterek ürün modellerimizi de çeşitlendirdik. 

Global dünyanın yaklaşık %61 ini oluşturan gençlerin dinamizminden ve yaratıcılığından doğru şekilde faydalanabilmek adına her daim gençlere güvenen, gençlerin kendini geliştirebileceği ve bu ülkeye katma değer sağlayacağı inancıyla hareket ederek, esas yatırımın gençlere yapılması gerektiğine inanıyor ve bu ülkenin gençlerine sonuna kadar güveniyoruz. Güveneceğiz.